Dlaczego Danmar

DANMAR Sp. z o.o. – producent energooszczędnych domów drewnianych w konstrukcji szkieletowej, w wersji całorocznej jak i letniskowej.
Konstrukcja drewniana szkieletowa stosowana przez firmę Danmar jest obecnie coraz bardziej popularną technologią budownictwa mieszkaniowego na całym świecie.
Pozwolimy sobie przedstawić Państwu w kilku punktach dlaczego właśnie dom drewniany, dom w technologii szkieletowej firmy DANMAR.

Prawie 25-letnia tradycja firmy i zdobyte w tym okresie doświadczenia pozwalają na przedstawienie propozycji ponad 30 propozycji gotowych do realizacji, a również na podejmowanie realizacji projektów przygotowywanych zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami naszych klientów.
Każdy dom z naszej oferty można dostosować do Państwa oczekiwań jak i wymogów warunków zabudowy określonych przez gminę. Ponadto można je wyposażyć np. w dodatkowe tarasy, lukarny czy balkony. Podział wnętrza również ustalamy indywidualnie z Państwem i nie ma to wpływu na zmianę ceny.

Na naszej stronie można znaleźć typowe propozycje naszych domów drewnianych, lecz nie ograniczamy Państwa pomysłów – możecie Państwo zaproponować własne projekty, dostosowane do indywidualnych potrzeb. Cena projektu jak i domu nadal będzie atrakcyjna. Budujemy domy z pasją i zaangażowaniem całej naszej kadry.

Oferujemy również bezpłatną wycenę realizacji projektów zarówno naszych jak i indywidualnych.

Do budowy Państwa domów stosujemy wyłącznie materiały spełniające europejskie normy posiadające odpowiednie atesty i certyfikaty.

Technologia wykonywania ścian zewnętrznych w stanie zewnętrznie zamkniętym gwarantuje możliwości uzyskania oczekiwanych indywidualnie przez każdego inwestora wskaźników termicznych ścian zewnętrznych, spełniających warunki norm obowiązujących domy mieszkalne, a możliwość wykonywania prac termoizolacyjnych i instalacyjnych w późniejszym, dogodnym dla inwestora terminie, zdecydowanie uelastycznia jego możliwości finansowe.

W Danmar Domy Drewniane wdrożylismy system ZKP (Zakładowa Kontrola Produkcji), dzięki czemu uzyskaliśmy certyfikat upoważniający do oznakowania drewna konstrukcyjnego znakiem CE.
Macie Państwo również możliwość obejrzenia gotowych naszych domów ekspozycyjnych na terenie kraju, które są jednocześnie naszymi terenowymi biurami handlowymi – Szczecin, Poznań, Warszawa, Elblag, Gdynia. Zapraszamy również do odwiedzenia domu modelowego w siedzibie firmy w Szymbarku.

Drewniane domy to solidne konstrukcje, które charakteryzuje:

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

– przegrody w budynkach drewnianych charakteryzują się niskimi współczynnikami przenikalności cieplnej. W zależności od grubości ściany od Uc = 0,3 W/m²K w domkach letniskowych, do nawet Uc= 0,17 W/m²K w domach całorocznych.

KRÓTKIE TERMINY REALIZACJI

– praktycznie w jednym sezonie można wykonać prace od fundamentu aż po prace wykończeniowe. Nasz zakres prac czyni budowę dla inwestora bardzo elastyczną.
Oczywiście przed montażem konstrukcji domu należy wykonać fundament. Tu istnieją dwie możliwości: we własnym zakresie lub przy pomocy Danmar Sp. z o.o.
Istnieje również możliwość rozszerzenia naszego zakresu prac na zlecenie klienta.
Pozostałe etapy inwestor wykańcza wg swoich możliwości finansowych i czasowych. Ten krótki czas budowy pozwala uniknąć niekończących się problemów związanych z długim czasem realizacji i ryzykiem wzrostu cen. Duża część naszych klientów to osoby, które zamieniają mieszkanie na dom.

EKOLOGIA

– zastosowane materiały do budowy domu to: certyfikowane drewno klasy C24 ze znakiem CE, materiał przyjazny człowiekowi.

TRWAŁOŚĆ KONSTRUKCJI

– w naszym systemie oceniana jest na minimum 120 lat. Najlepszym dowodem są stare drewniane domy liczące sobie ponad 200 lat, które można obejrzeć w skansenie budownictwa drewnianego na terenie naszej firmy.

ŁATWOŚĆ W PROJEKTOWANIU I PRZEBUDOWY

– dodając kolejne ścianki działowe mamy możliwość nieograniczonego podziału wewnątrz domu, można je przesuwać i usuwać bez konieczności uciążliwego kucia i wykonania nowych fundamentów.

KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO

– dzięki zastosowaniu drewna budynek stwarza korzystny mikroklimat dla użytkowników, który wpływa bardzo korzystnie na zdrowie mieszkańców. Mieszkając w naszych domach poczują Państwo przyjemny, ciepły i zdrowy klimat.