Dlaczego Danmar

Pozwolimy sobie przedstawić Państwu w kilku punktach dlaczego właśnie dom drewniany, dom w technologii szkieletowej firmy DANMAR.

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

Przegrody w budynkach drewnianych charakteryzują się niskimi współczynnikami przenikalności cieplnej. Nasze ściany i dachy wypełniacie Państwo wełną mineralną, która znakomicie izoluje dom przed ucieczką ciepła na zewnątrz oraz pozwala na szybkie nagrzanie budynku przy niskim nakładzie dostarczonej energii np. ściana szkieletowa wypełniona wełną mineralną gr. min.15cm oraz materiały wykończeniowe -posiada współczynnik przenikalności cieplnej U=0,28 W/m2K.

EKOLOGIA

Zastosowane materiały do budowy domu to : drewno-materiał przyjazny człowiekowi, który dzięki nowoczesnej obróbce /czterostronne struganie, suszenie komorowe w temperaturze powyżej 65 stopni/ zabezpieczony jest przed szkodnikami, gniciem i zapaleniem

TRWAŁOŚĆ KONSTRUKCJI

Trwałość domów w naszym systemie oceniana jest na minimum 120 lat. Najlepszym dowodem są stare drewniane domy liczące sobie ponad 200 lat, które można obejrzeć w skansenie budownictwa drewnianego na terenie naszej firmy. Zastosowanie do montażu systemu łączeń SPAX dodatkowo wzmacnia całość konstrukcji.

ŁATWOŚĆ W PROJEKTOWANIU I PRZEBUDOWY

Dodając kolejne ścianki działowe mamy możliwość nieograniczonego rozkładu wewnątrz domu, można je przesuwać i usuwać bez konieczności uciążliwego kucia i wykonania nowych fundamentów.

KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO

Dzięki zastosowaniu drewna budynek stwarza korzystny mikroklimat dla użytkowników, posiada znakomite właściwości akustyczne chroniące przed hałasem, posiada znakomite właściwości izolacyjne.
Mieszkając w naszych domach poczują Państwo przyjemny i ciepły klimat.

SZYBKOŚĆ BUDOWY

Praktycznie w jednym sezonie można wykonać prace od fundamentu aż po prace wykończeniowe. Istnieje również możliwość postawienia domu w stanie surowym zewnętrznie zamkniętym, co czyni budowę dla inwestora bardzo elastyczną. Sama konstrukcja szkieletowa domu ok. 120m2 stawiana jest w ciągu 3 tygodni. Pozostałe etapy wykańcza się wówczas wg swoich możliwości finansowych i czasowych. Ten krótki czas budowy pozwala uniknąć niekończących się problemów związanych z długim czasem realizacji i ryzykiem wzrostu cen.

KRÓTKIE TERMINY REALIZACJI

Atutem naszej firmy jest również krótki czas oczekiwania na postawienie domu. Jeśli uregulowane są sprawy związane z pozwoleniem na budowę i dokumentacja jest skompletowana to od momentu podpisania umowy z naszą firmą w ciągu 3-4 tygodni jesteśmy gotowi by jechać i zamontować wybrany model domu.

DOŚWIADCZENIE

Firma Danmar Domy Drewniane powstała w roku 1993, od tego czasu zrealizowaliśmy ponad 6 000 inwestycji na terenie Polski i Europy co dało nam olbrzymie doświadczenie i czołowe miejsce w produkcji domów drewnianych o konstrukcji szkieletowej w Polsce, który potwierdza Certyfikat Izby Handlu Zagranicznego nr 111/2003 ISO 9001:2008. Mam nadzieję, że udało mi się przekonać Państwa, że dom drewniany to dom, który spełni Państwa oczekiwania. W razie wątpliwości i nasuwających się pytań proszę o kontakt.

Pozdrawiamy.
Zespół Działu Handlowego firmy Danmar Domy Drewniane