Technologie

Konstrukcja drewniana szkieletowa stosowana przez firmę Danmar jest obecnie coraz bardziej popularną technologią budownictwa mieszkaniowego na całym świecie.

Wyróżnia ją znakomita:  icon trwałość

W trudnych warunkach gruntowych jest często jedynym możliwym sposobem na wybudowanie własnego domu. Nasze domy wykonywane są z wysokiej jakości drzewa suszonego komorowo do wilgotności 14-18%, czterostronnie struganego.

Całość konstrukcji szkieletowych łączymy najwyższej jakości wkrętami SPAX. Dodatkowo drewno zabezpieczone jest środkami impregnującymi metoda zanurzeniową, które zabezpieczają przed korozją biologiczną, działają bakterio- i grzybobójczo oraz ognioochronnie.

 icon energooszczędność
 icon szybkość montażu

Dom drewniany w konstrukcji szkieletowej jest montowany do wcześniej przygotowanego fundamentu w postaci odpowiednio rozstawionych słupków lub płyty betonowej. W przypadku zastosowania płyty konstrukcja mocowana jest za pomocą kotew rozporowych. Możliwe jest również wykorzystanie istniejących fundamentów, co często nie jest możliwie w przypadku technologii tradycyjnej. Budowane przez naszą firmę domy cechują się wysoka energooszczędnością posiadając współczynnik przenikalności cieplnej na poziomie od V=0,12 W/m²x K dla wersji domów całorocznych.