Technologie

Wybór technologii budowy domu to decyzja na całe życie, a nawet dłużej. Solidny dom służy przecież kolejnym pokoleniom. Jeśli jest to jednocześnie dom energooszczędny, zbudowany z ekologicznych surowców i harmonijnie wkomponowany w naturalne środowisko, staje się on domem idealnym. Takie domy buduje firma Danmar. Nasze domy budowane są w technologii szkieletowej, jest to rozwiązanie lekkie, energooszczędne, ekonomiczne i jednocześnie szybke w budowie. Domy w tej konstrukcji od lat cieszą się dużym powodzeniem nie tylko w ciepłym klimacie, ale także na mroźnej północy. Dom szkieletowy można łatwo rozbudować i powiększyć a wewnętrzne ściany działowe dowolnie ustawiać bez właściwie zmiany kosztów budowy.

Przegrody w budynkach drewnianych charakteryzują się niskimi współczynnikami przenikalności cieplnej. Nasze ściany i dachy wypełnione wełną mineralną, która znakomicie izoluje dom przed ucieczką ciepła na zewnątrz oraz pozwala na szybkie nagrzanie budynku przy niskim nakładzie dostarczonej energii (patrz przekrój poniżej). Dzięki zastosowaniu właśnie tych ekologicznych materiałów czynią nasze domy energooszczędnymi, charakteryzującymi się niskimi współczynnikami przenikalności cieplnej w zależności od grubości ściany, od U= 0,3 W/m²K w domkach letniskowych, do nawet U= 0,17 W/m²K w domach całorocznych. Wełna mineralna również zapewnia wysoką izolację akustyczną pomieszczeń.

ciana 15 cm 220x145 - Technologie

System budowy w naszej firmie opiera się na prefabrykacji ścian. Skraca to do minimum czas realizacji budynku na placu budowy.

Zastosowane materiały do budowy to: certyfikowane drewno konstrukcyjne (sosna,świerk) klasy C24, materiał, który dzięki nowoczesnej obróbce /czterostronne struganie, suszenie komorowe do uzyskania wilgotności 14-18% w temperaturze 60 stopni/ zabezpieczony jest przed szkodnikami, gniciem i ogniem.

Elewacja drewniana domu jest malowana dwukrotnie farbami firmy Tikkurila. Elewacja w postaci tynku jest wykonywana przy zastosowaniu produktów firm WEBER lub REWERS.

Całość konstrukcji szkieletowych łączymy najwyższej jakości wkrętami typu SPAX.