1

Lat doświadczenia

9000

Zrealizowanych inwestycji

30

Średnio 30 dni budujemy dom

C24

Certyfikowane drewno

0.17

Przenikalność cieplna W/m²K

Gwarancja zadowolenia

Technologie

Danmar

Wybór technologii budowy domu to decyzja na całe życie, a nawet dłużej. Solidny dom z drewna służy przecież kolejnym pokoleniom. Jeśli jest to jednocześnie dom energooszczędny, zbudowany z ekologicznych surowców i harmonijnie wkomponowany w naturalne środowisko, staje się on domem idealnym. Takie domy buduje firma Danmar. Nasze nowoczesne domy budowane są w technologii szkieletowej — jest to rozwiązanie lekkie, energooszczędne, ekonomiczne i jednocześnie szybkie w budowie. Drewniane domy w tej konstrukcji od lat cieszą się dużym powodzeniem nie tylko w ciepłym klimacie, ale także na mroźnej północy. Dlatego popularną nazwą oraz pierwowzorem dla wielu projektów są tzw. domy kanadyjskie. Drewniane domy szkieletowe można łatwo rozbudować i powiększyć a wewnętrzne ściany działowe dowolnie ustawiać. Koszty budowy przy tego typu modyfikacjach właściwie nie ulegają zmianie i ceny domów z drewna wciąż pozostają bardzo konkurencyjne np. w stosunku do murowanych inwestycji.

Przegrody w budynkach drewnianych charakteryzują się niskimi współczynnikami przenikalności cieplnej. Nasze ściany i dachy wypełnione wełną mineralną, która znakomicie izoluje dom przed utratą ciepła oraz pozwala na szybkie nagrzanie budynku przy niskim nakładzie dostarczonej energii (patrz przekrój poniżej). Zastosowanie właśnie tych ekologicznych materiałów sprawia, że nasze domy z drewna są energooszczędne, charakteryzują się niskimi współczynnikami przenikalności cieplnej (w zależności od grubości ściany, od U= 0,3 W/m²K w domkach letniskowych, do nawet U= 0,17 W/m²K w domach całorocznych). Wełna mineralna zapewnia również wysoką izolację akustyczną pomieszczeń.

System budowy

System budowy w naszej firmie opiera się na prefabrykacji ścian. Skraca to do minimum czas realizacji budynku.

Zastosowane materiały do budowy to: certyfikowane drewno konstrukcyjne (sosna, świerk) klasy C24. Jest to materiał, który dzięki nowoczesnej obróbce  czterostronne struganie, suszenie komorowe do uzyskania wilgotności 14-18% w temperaturze 60 stopni zostaje zabezpieczony przed szkodnikami, gniciem i ogniem.

Elewacja drewniana domu jest malowana dwukrotnie farbami firmy Tikkurila. Elewacja w postaci tynku jest wykonywana przy zastosowaniu produktów firmy WEBER lub REWERS.

Całość konstrukcji szkieletowych łączymy najwyższej jakości wkrętami typu SPAX.